Bunda Wallaby od Wombat – recenzia

od autora: | 20. októbra 2021

Recenzia na bundu Wallaby od Wombat

Kedysi existovali dinosaury a tiež časy, keď som bola mladá a bezdetná a nosila bundy bez zipsu na chrbte. Zimu som mala celkom rada, vždy som tvrdila, že keď ti je chladno, oblečieš sa, ale keď z teba tečie, kožu už nevyzlečieš.

S príchodom detí sa mnohé (rozumej všetko) zmenilo, ale najväčšou zmenou moja postupná, narastajúca nechuť voči zime, ktorá eskalovala minulý rok, keď sa narodila Ester. Napíšem len jedno slovo – obliekanie.

Obliekanie je čistá smrť.

Obliekanie staršieho dieťaťa, seba a novorodenca je zombie apokalypsa.

Logicky teda menej obliekania znamenalo viacej zen-hladiny do našich životov a keďže som prosíravo rok dozadu predala svoj set fliska + mikina od Lienočky (ktoré sa dajú zazipsovať dokopy a pod nimi som nosila už iba tričko), tak som hútala, ako to vyriešiť. Spása prišla v podobe Wallaby bundy.

Pod ňu som spoľahlivo mohla umiestniť mini bonboniéru Esterku prakticky len v tom, v čom bola oblečená aj doma (plus návleky, ponožky a kukla), na nás šatku a následne bunda. Ja som bola v tričku s dlhým rukávom.

Výrazný tepelný diskomfort nastal, keď som si bundu obliekla do 7mich stupňov Celzia, bolo mi fakt nepríjemne teplo (bad idea), čiže za mňa je to bunda do fakt nepríjemného počasia pod 5 stupňov Celzia alebo pre zmrzlinky pod 10. Prípadne, pre potomkov Kokosov na snehu, si môžete pod ňu šupnúť termo oblečenie alebo tenkú mikinu. Nejaké veľké tepelné extrémy som v Bratislave vyskúšať nemohla, ale z recenzii iných ľudí vraj obstála aj v tatranskej zime. U nás teda bolo max -12 cez deň a nám s Esterkou bolo príjemne teplúčko.

To sa však rozhodne nedalo povedať o Evke, ktorá trvala na tom, že aj ona sa chce napchať pod bundu – čo jej ale neprešlo, a tak v momente, keď jedna milá pani paradoxne zhodnotila, že chúďa Ester je v danej bunde týraná a musí jej byť zima, zatiaľ čo Evka (s rukavičkami, čiapočkou a zimnou bundou) je presne archetyp toho, kde má dieťa byť a ako má byť oblečené, moja staršia dcéra stelesňovala nórskeho boha vojny, ktorému už chýbal iba Mjölnir do ruky, aby na svete nastolil poriadok a napchal sa mi pod bundu. Ester si zatiaľ spokojne odfukovala. A že kde je tu spravodlivosť.

Bunda! Číslovanie je podľa mňa trošku väčšie, ja som konfekčne niekde na rozmedzí S/M, kúpila som si XS a je mi akurát. Ale teda, musím dodať, že ja mám rada tieto zimné veci obtiahnutejšie. Napchala som tam aj 3 ročnú Evičku, dôkaz:

Moje miery – výška 168cm a váha okolo 60kg. Menšie prsia. Po dvoch deťoch a štyroch rokoch dojčenia.

Tak zhruba som vám ju pomerala, ňach sa páči:

Celková dĺžka: 77cm aj s límcom, límec sám o sebe meria 7cm, od pazuchy dolu 55cm

Rukávy: dlhšia strana 62,5cm, kratšia 49cm

Obvod rukávov pri pleciach 18x2cm, pri zápästí 12x2cm, „extendor“ alebo ako to nazvať má 9,5cmx2

Zips: 70cm, zadný 74cm

Ramená: 38,4cm

Bedrá: 108cm

Prsia: 100cm

Dizajn je absolútne minimalistický, jednoduchý a nadčasový a ja sa total neviem dočkať, až ju budem nosiť bez dieťaťa a všetci sa ma budú pýtať, kde som kúpila tú super bundu so zipsom na chrbte a raz sa dostane na prehliadkové móla, vám hovorím. Aj s tým zipsom.

Farba tej mojej je nádherná zelená, tlmená, žiadne kikirikí ale solídna, decentná farba, ktorá sa hodí takmer ku všetkému a neopozerá sa. Veľmi oceňujem, že jej dizajn je nevtieravý, jednoduchý, elegantno/športový  – ako by povedal Vincenzo z Billy: „Presne podľa môjho gusta!“

Zvnútra je bunda doslova plyšová a nekonečne ňuňu, hladkacia a teplučká, zohrieva už len na pohľad 🙂 Človek má naozaj chuť sa do nej zabaliť a spať – na začiatok by stačilo nejakých 100 rokov a možno by sa mi podarilo dohnať ten spánkový deficit zapríčinený deťmi. Kožušinka je umelá, a teda animal-friendly 🙂

Nosiť sa v nej dá klasicky vpredu a na chrbte a tým, že je možné ju rozzipsovať po celej zadnej dĺžke, môžete mať dieťa skutočne veľmi vysoko. Golier, ktorý dostanete spolu s bundou, následne zabezpečí, aby vám nebola zima na tú časť šije, ktorá je odhalená. Snažila som sa to nafotiť, ospravedlňte Ester, ona fakt neznášala byť na chrbte prvé mesiace.

Ad golier – dá sa nosiť na tisíc spôsobov, krásne je to rozpísané v Táničkinej recenzii (link nájdete na konci článku) – ja som ho nenosila, lebo som verná svojmu Mrs.Shal nákrčníku, ale túto zimu možno otestujem aj origoš nákrčník od Wallaby. Kapucňa pre dospelého je odnímateľná a na cvoky, golier sa taktiež pripína cvokmi.

Absentuje kapucňa na vsadke, toto niekomu vadí, mne to nijak extra nechýbalo, keďže vsadka je vysoká a vždy som ňou v prípade potreby hlavičku bez problémov prekryla. A teda papagájujem to všade, ale nikdy, naozaj nikdy!!! nezakrývajte dieťaťu celú hlavu, nezipsujte ho do bundy, dieťa musí mať za každých okolností voľné dýchacie cesty a prísun čerstvého vzduchu a vy musíte mať všetky tieto veci pod kontrolou. To len tak na okraj.

Bunda sa dá po bokoch zvnútra upraviť gumičkami s brzdami, teda zúžiť v páse, ak by bolo treba, aby lepšie sadla. Je možné ju nosiť aj v tehotenstve. Rukávy obsahujú akési „extendory“, ktoré lepšie priľnú k zápästiu a teda vám nepodfúkne popod rukávy, toto som mega ocenila, keďže mne je vždy najviac zima práve na predlaktia.

Gumička s brzdou na zúženie v páse
Extendory na rukávoch

Vsadka sa dá prispôsobiť pomocou štyroch gumičiek s brzdami, čiže dieťatko zaručene neprefúka (otestované!). Vrecká sa dajú zapnúť na jeden cvok.

Zhrnutie: Wallaby je super bunda pre tých, ktorí neznášajú mať na sebe oblečených xy vrstiev a všetko chcú mať šup-šup a v teple. Neprefúka ju, nepremokne, zohreje a ešte aj fantasticky vyzerá, pre mňa absolútny win-win 🙂 A je naozaj veľmi teplá, upozorňujem – nie až tak, ako Diva Milano, ktorú podľa mňa Rusi vyrobili do arktickej zimy za účelom expedície na severný ľadový pól, ale fakt teplá. Zhodnotila by som to asi tak, že na prvom mieste výhrevnosti je Diva Milano, za ňou dva ľadové medvede a potom Wallaby.

Viac informácií môžete nájsť na videokanáli výrobcu, vrátane návodov ako nosiť bundu s dieťaťom na chrbáte a ako si ju obliecť a prispôsobiť: https://www.youtube.com/channel/UCf26qrdtujdKyW5R8N1EwHg

Dávam do pozornosti aj túto skvelú recenziu od Táničky: https://mamamanosislaskou.wordpress.com/2016/11/12/zimna-bunda-wallaby/

A ešte pár fotiek na záver 🙂

Takto sme boli pod ňou – ja tričko s dlhým rukávom, Ester bodynko, kukla a návleky

Pridaj komentár